Workshop svetových hudobníkov v Tralaškole 18.04.2023

Svetoví hudobníci v Tralaškole. Juraj Griglák&band s jedným najlepších bubeníkov na svete Poogie Bellom pripravili pre našich žiakov workshop na tému spolupráca v kapele.

Juraj Griglák & Company feat. Poogie Bell
je projekt jednej z najvýznamnejších jazzových osobností na Slovensku, špičkového kontrabasistu a basgitaristu Juraja Grigláka spolu so svetovou bubeníckou legendou Poogie Bellom.
Juraj Griglák /SK/ patri k najvyhladávanejším basgitaristom a kontrabasistom na Slovensku. Je členom orchestra Slovenskej filharmónie. Spolupracoval s množstvom špičkových muzikantov napr.Ron Affif, Frank McComb,Bobby Sparks,Patches Stewart,Greg Hopkins,Gary Husband,Mark Mondesir,Iiro Rantala... Nahral okolo 110 albumov, z toho štyri vlastné. Je laureátom Krištálového krídla v kategórii hudba.

Poogie Bell /USA/  je nefalšovaný funk master , jeden z najlepších súčasných svetových bubeníkov a štúdiových hráčov bez ohľadu na žánre. Na svojom konte má spoluprácu s menami ako Stanley Clark, David Bowie, Erykah Badu, All Jarreau, David Sanborn, John Scofield, Victor Wooten a Chaka Khan. Objavil sa na viac než desiatich albumoch Marcusa Millera a na turné s ním strávil podstatnú väčšinu kariéry.

Line up :

JURAJ GRIGLÁK basgitara

POOGIE BELL bicie

WINSTON BELL saxofón

EUGEN VIZVÁRY klávesy

MICHAL CÁLIK trúbka