Príbehy z kurína

Milí priatelia Tralaškoly!

Prinášame vám animovaný seriál Príbehy z kurína! Z dielne našich žiakov literárno-dramatického, hudobného a výtvarného odboru. Veríme, že vás poteší i pobaví. V kuríne to žije! Presvedčte sa o tom sami.

 

Príbehy z kurína - 4. diel

Štvrtý diel animovaného seriálu Príbehy z kurína. Pozrite sa ako to vyzeralo v našom kuríne počas Veľkej noci.
 

Príbehy z kurína - 3. diel

Veríme, že máte príjemné veľkonočné sviatky plné oddychu a radosti.
Naše sliepky v kuríne majú tiež dôvod na radosť. Pozrite si tretí diel animovaného seriálu Príbehy z kurína a dozviete sa viac!
 

Príbehy z kurína - 2. diel

Druhý diel animovaného seriálu Príbehy z kurína je tu!
Tentokrát aj s hudobným vkladom žiakov a učiteľov hudobného odboru.
Pozrite sa na to, ako to naše sliepky zvládajú bez kohúta. Prajeme príjemné pozeranie!
 

Príbehy z kurína - 1. diel

Kde nebolo, tam nebolo, žiadni ľudia, iba stromy, ale aj tak dobre bolo, žiadne zvady, žiadne spory, len to pole, nikde nič, a predsa niečo niekde uprostred. Kde sa nevzal - tu sa vzal dom aj so skromným dvorom a gazdinou. Žena to bola zavše tichá, nemala sa s kým pozhovárať, no ticho nebolo tam celkom hrobové. Vo dvore za domom stál ešte kurín a odtiaľ kadejaké zvuky sa šírili. Sliepok päť aj kohúta chovala gazdiná dňom i nocou. A keď počula ten hurhaj, preklínajúc sa spytovala: ,,Kurník šopa, o čom môžu toľko kotkodákať ?!’’