Mozartiáda

Študenti Tralaškoly pripravili pre Vás fiktívny príbeh narodenín geniálneho hudobného skladateľa. Týmto originálnym projektom k jeho 260. výročiu narodenia chcú vzdať hold hudobnému a estetickému odkazu a priblížiť nesmrteľnosť hudby W. A. Mozarta.

Johannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart

2016 – 1756 = 260

Viete o kom je reč? No predsa o slávnom klasicistickom hudobnom skladateľovi. Wolfgang Amadeus Mozart, ako ho z hudobnej histórie poznáme, je autorom množstva známych inštrumentálnych skladieb, ale aj piesní či opier. Bol to veľmi veselý a pozitívny  človek a táto radosť sa odráža aj vo väčšine jeho diel. Jeho genialita a schopnosť komponovať sa prejavila veľmi skoro už v jeho piatich rokoch. Nebolo to však vždy také jednoduché dokázať svoje mimoriadne schopnosti. Musel sa podrobiť mnohým skúškam a čeliť viacerým neprajníkom. Nakoniec sa mu to však podarilo a stal sa vo svojej dobe skutočnou hudobnou ikonou  a celebritou! Dnes  celý svet obdivuje jeho hudobné miniatúry aj veľkolepé symfonické a operné diela.

Aké by to bolo vrátiť sa späť v čase, osláviť s Mozartom  jeho narodeniny a spoznať to, čo naozaj zbožňoval? Neviete, čo to bolo?

Predsa hudba!